Facebook sayfamız yayına başlamıştır
Facebook sayfamızda yazılarımız paylaşılmaya başlanmıştır.
Site Menüsü
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret767350

Anasayfa

İnternet sitemiz, fikir paylaşım platformu olma yolunda ilk adımını atmak suretiyle, günümüz politikalarına tarihten bir seyahatle geçiş yapacaktır.


 Kahve Falı Yasağı, Tekke ve Zaviyeler Kanunu İçin Bir Hazırlık mı?

 

 Adnan Menderes Mahkemesini yenileme talebi İskilipli İçin Hazırlık mı?

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
Hava Durumu

19.03.2014: Anadolu Halk Hareketi Derneği'nin facebook sayfası 'anadolu hareketi' deneme yayınına başlamıştır. Benzer isimlerde açılan başka sayfalar olduğu için; logomuzun bulunduğu sayfaya yönelinmesi rica olunur. Ayrıca sitemizi; ve ilgili yazılarla alakalı tartışmaları izlemek için; bizi facebook sayfasından takip etmenizi öneririz.Değerli üyelerimiz ve misafirler;

01.04.2013 tarihinde yayına başlayan Sitemize hoş geldiniz.

(Site kullanım detayları ile ilgili bir sıkıntı çekerseniz, bize Mesaj panosundan ulaşabilirsiniz.)

İnternet sitemiz kültürel ve tarihi anlamda ortak bir doktrine ulaşmak amacıyla kurulan, bir fikir ve bilgi paylaşım platformudur. Derneğimize üye olmadanda sitemize üye olabilir ve bilgi paylaşımına katkı yapabilirsiniz. Şu an  2 ana nokta üzerinden hareket etmeye çalışılacaktır.

1-Alt Başlıklar: Bir alt menüde bulunan bu bölüm; genel  kabul  gören konular üzerinden tarihi olaylara değinerek, herkesin geçmişini ve inançlarını bilmesini ve iyisi-kötüsü ile kendi kimliği hakkında fikir sahibi olmasını amaçlamaktadır. Bu yazılara tüm kesimler; kendi kimliği, kültürü veya dini hakkında katkı yapabilirler. Bu yazılarımızda genel kabul görmüş dönem ve/veya konuları özetlerken, tartışma konusu olabilecek detayların yanına (T.K.) ibareleri koyduk. Bu (T.K.) linkleri, detaylar hakkında tartışılabilecek, ilgili forum sayfasına yönlendirmek içindir. Bu (T.K.) lar öyle bulgularla ve bilgilerle beslenir ki; artık Üst başlıkta gündeme getirilebilir bir hale gelir. Ayrıca yazı üzerinde tespit edilen yanlışlar da düzeltilebilir. Burada sizlerin katkısı en önemli konu. Bizim gözümüzden kaçan herhangi bir konuda (T.K) isteği de yapabilirsiniz.

2- Üst Başlıklar : İlk konusu '2. Abdulhamid' ile yazıları başlamış olan bu bölümde; hakkında taraflar ve kutuplaşmalar oluşmuş, bugünü ve yarını da ilgilendiren, yakın ve uzak tarihe ait tartışmalı konular (Mezhepler, Liderler, Tarikatlar, Etnik Kimlikler,  Siyasi Hareketler v.b.) hakkında yazılarımız yayınlanacaktır. Bu yayınların amacı; yarınlara bakarken, bizi bölen ve oyalayan geçmiş ile hesaplaşmayı tamamlamak ve ortak bir paydada buluşabilmektir. Zaten bu yazılar belirli bir zaman sonra genel kabul görecek kıvama geldiğinde Alt Başlığa aktarılacaktır.

Üst başlıklarımızın günümüze varması sonrasında, öncelikle günümüz sorunlarına değinebileceğimiz 'Günlük' menümüz ve geleceğe dair teorilerin yeraldığı ve şu an bir örnek görebileceğimiz 'Teori' menümüz devreye girecektir.

Ayrıca ileride köşe yazılarımızda; konusunda uzman kişilerin bilgilerinden faydalanılacaktır.

Not 1: Yazılarımızdaki detaylar sürekli güncelleniyor. Sizler uyardıkça veya bizler detayını öğrendikçe hatalarımız var ise düzeltiliyoruz. Yazım hataları için de güncellenmekteyiz. Bundan sonra yazı sonlarına güncelleme tarihlerimizi not düşeceğiz.

Not 2: (T.K) linklerini kullanmak istediğinizde, lütfen yazıları okumadan önce üye girişi yapınız. Aksi takdirde (T.K.) ibaresinden sonra üye girişi yaparsanız direk forum ana sayfaya yönlendiriliyorsunuz. İlgili başlığı bulana kadar uğraşıyorsunuz.

Not 3 : Twitter adresimiz henüz yapım aşamasındadır. Şu an bu isimle kullanılan adreslerle bir ilişkimiz yoktur.
26.11.2013